StylMejker Logo

ÚVOD Purple-arrow-left ŠTÝLOVINY Purple-arrow-left Čo prinesie do života obyčajné triedenie šatníka?

Čo prinesie do života obyčajné triedenie šatníka?

22. Sep | Kategórie: Revízia šatníka

Keď skriňa praská vo švíkoch, ťažko sa v nej orientuje. Ak máte na jednom vešiaku aj tri kusy oblečenia veľmi rýchlo stratíte prehľad o tom, čo všetko v šatníku je. Možno takto upadnú do zabudnutia kúsky, ktoré by vám poriadne sekli. Chce to väčší šatník? Možno nie. Chce to šatník prevetrať. Prinesie vám to životný priestor, fantáziu a je to jedna z ciest, ako si v živote vytvoriť priestor na nové veci a teraz nemám na mysli oblečenie.

1. Priestor na nové veci

Zbaviť sa starého a vytvoriť miesto pre nové, krajšie a lepšie je oslobodzujúce. Niekedy má táto činnosť terapeutické účinky. Ono to funguje nie len pri šatníku, ale aj v živote. Keď sme s niečím nespokojní a chceme vytvoriť priestor pre niečo nové, krásne, musíme pustiť staré, nefungujúce – zlé pocity, myšlienky, vzťahy, ktoré už nenapĺňajú, prácu, ktorá dlhodobo ubíja, nepotrebné veci v byte,  či dome a nepotrebné oblečenie. Prevzdušnite svoj životný priestor. Nič tým nestratíte, môžete len získať.  

audit šatníka, triedenie šatníka, revízia šatníka

2. Fantáziu

Keď prídem ku klientke a dostaneme sa k triedeniu šatníka, najskôr dám niektoré veci bokom a popri tom vyberiem top kúsky zo šatníka. Robím to preto, aby som vytvorila priestor na fantáziu, ako veci kombinovať. Pri zahltenom šatníku nejde vyťažiť z neho maximum. Ak sa prevzdušní,hneď fantázia pracuje a z top kúskov vznikajú nové kombinácie v starom šatníku. Takmer pri každej klientke, čo mi tvrdila, že nemá čo na seba sa stalo, že som od nej obchádzala a mala 100 nových kombinácii. Skúste uvoľniť priestor fantázii aj vy. 

mbinácie, outfity, ako veci kombinovať

3. Pomoc iným

Vytriedené oblečenie nemusí skončiť v koši. Ušetrite našu planétu od takýchto odpadov. Je len jedna. Možnosti ako naložiť s oblečením je viacero. Odporúčam navštíviť štýlový online bazár mulin.sk. Vďaka nemu môžete zarobiť peniaze predajom oblečenia, ktoré leží v šatníku. Často sa organizujú zóny bez peňazí, burzoblšky, môžete ním pomôcť azylovým domom, prípadne iným zariadeniam, kde sa oblečeniu potešia. A možno sa stačí len rozhliadnuť a nájsť niekoho v okolí, kto by privítal takúto formu pomoci. Prípadne si usporiadajte svoju burzu s kamoškami, kde si povymieňate veci. Spravte si z toho párty so šampanským a niečím dobrým na zahryznutie. Fantázii sa medze nekladú. Na Slovensku vznikol aj skvelý projekt NOSENE, ktoré pomáha hneď na viacerých frontoch. 

vytriedený šatník

Ak poznáte aj iné formy, kde oblečenie dať, aby neskončilo v koši a nezahltilo našu planétu, pokojne mi o tom dajte vedieť. Starých vecí sa zbavte s ľahkosťou a k triedeniu šatníka si dajte zámer, čo vám má vytvorený priestor priniesť – nové zážitky, vzťahy, novú prácu...? Čo len chcete. Ak by ste potrebovali pri triedení šatníka pomoc, som tu pre vás.

Foto: Zuzka Jedinákova fotografia